• +48 504 712 141 hello@isometric.pl

Czas na dobry CMS, czyli wyjaśniamy co to jest WordPress i dlaczego warto z niego korzystać przy tworzeniu stron

Czas na dobry CMS, czyli wyjaśniamy co to jest WordPress i dlaczego warto z niego korzystać przy tworzeniu stron 800 450 Jagoda Dynowska

Tworzenie stron internetowych to proces w którym nieustannie stawiamy na korzystne i sprawdzone rozwiązania. W Isometric zależy nam, aby strona była atrakcyjna i użyteczna dla odbiorców, a także łatwa w obsłudze dla jej właściciela. Nie bez powodu jednym z elementów który wykorzystujemy w codziennej pracy jest platforma WordPress. Czym jest WordPress i jakie posiada funkcje? Jak to się stało, że WordPress pozostawił w tyle dostępne CMSy i dlaczego tak często korzystamy z niego przy tworzeniu stron? Dowiedz się więcej o naszych działaniach i sprawdź, dlaczego tworzenie stron w WordPress jest korzystne zarówno dla nas – twórców stron, jak i dla naszych Klientów. Zaczynamy!

Czym jest WordPress i jak działa?

WordPress to jeden z najpopularniejszych systemów CMS (Content Managment System, czyli system zarządzania treścią), który służy do obsługi stron internetowych i blogów. Co to oznacza? Dzięki niemu z łatwością możesz dodać i edytować różnorodne treści na swojej stronie, dodawać podstrony, czy obrazy, co z punktu widzenia właścicieli stron jest niesamowicie istotne. To innymi słowy silnik do tworzenia stron www, który zasługuje na uznanie dzięki łatwości w obsłudze, a także wielu przydatnym funkcjom. Każdy właściciel witryny wie jak istotna jest możliwość swobodnego działania i dodawania treści na stronie, dlatego rozwiązania, które mu to ułatwiają zdają się być na wagę złota. Tu z pomocą przychodzi właśnie WordPress.

Tworzenie stron w WordPress to szereg zalet

Wiesz już mniej więcej czym jest WordPress i dlaczego tworzenie stron w WordPress jest dobrym rozwiązaniem. Aby w pełni to zrozumieć przedstawiamy dokładniej jego zalety. Zobacz, co możesz zyskać wybierając tą platformę:

  1. OGROMNA ŁATWOŚĆ STOSOWANIA. WordPress jako CMS jest absolutnie intuicyjny i prosty w użyciu. Zapewniamy, że jeśli potrafisz wysłać maila z załącznikiem, obsługa strony za pomocą WordPressa i edycja treści na pewno nie sprawi Ci problemu. Nasi Klienci wielokrotnie pytają nas, czym jest WordPress, czy na pewno sobie poradzą w obsłudze tej platformy, a także mają wiele obaw związanych z jej stosowaniem. Szkolimy Klientów z obsługi platformy i zazwyczaj okazuje się, że przewidywalny czas szkolenia jest za długi, bo Klienci szybko widzą jak jest ona łatwa i intuicyjna w użyciu. Żaden ze znanych nam CMSów nie jest tak prosty w obsłudze jak WordPress i naszym zdaniem z tego właśnie powodu wynika jego niesamowita popularność na całym świecie.
  2. DOSTĘPNOŚĆ SPECJALISTÓW. W związku z ogromną popularnością WordPressa jako systemu CMS, na rynku można znaleźć mnóstwo specjalistów, którzy się nim zajmują. Oznacza to, że znalezienie osoby, która pomoże w przypadku jakiekolwiek problemu jest bardzo proste, a w internecie znajduje się ogrom informacji dotyczących tej platformy. My również specjalizujemy się w tworzeniu stron za pomocą WordPressa i potrafimy szybko zadziałać, gdy pojawi się ewentualny problem bądź pytanie. Warto jednak zaznaczyć, że tak jak wspominaliśmy wyżej, nasi Klienci z reguły bardzo szybko opanowują WordPressa i na co dzień swobodnie radzą sobie z jego stosowaniem.
  3. GOOGLE KOCHA WORDPRESSA. Początkowo WordPress miał pełnić funkcję platformy blogowej. Został stworzony z myślą o treściach – a tworzenie i publikowanie wartościowych treści, które są zoptymalizowane pod kątem SEO jest jednym z elementów wpływających na pozycję strony w wyszukiwarce Google. Mimo, że obecnie WordPress stał się platformą do tworzenia stron internetowych to struktura pozostała taka sama. W efekcie daje on Googlowi wszystko to, co wyszukiwarka może docenić: logiczną architekturę, dużo treści, możliwość ich sprawnej optymalizacji oraz responsywność. Wspomaga to pozycjonowanie strony – nie dość, że WordPress sam w sobie jest SEO-friendly to dodatkowo daje możliwość korzystania z wtyczek, które jeszcze bardziej podkreślają jego atrakcyjność przy pozycjonowaniu.
  4. SOCIAL MEDIA FRIENDLY. W dzisiejszych czasach szybkie i proste połączenie strony internetowej z mediami społecznościowymi jest podstawą funkcjonowania w internecie. Codziennie przecież udostępniamy, przekazujemy dalej, czy lajkujemy różnorodne treści. A WordPress pod tym względem jest zdecydowania na czasie i dzięki wtyczkom integrującym stronę z serwisami społecznościowymi daje Ci możliwość połączenia się z Social Mediami wszędzie tam gdzie, gdzie tego potrzebujesz na stronie.
  5. NIEOGRANICZONA SKALOWALNOŚĆ. W przypadku WordPressa możliwe jest tworzenie wybranej ilości podstron – możesz rozpocząć od stworzenia jednej strony i skończyć na setkach podstron. Oznacza to, że strona www Twojego biznesu oparta na Wordpresie rozwija się wraz z rozwojem Twojej firmy. Możesz bez problemu rozbudowywać stronę, bez obaw że od strony technicznie nie jest na to przygotowana.
  6. POMOC NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Jeśli jesteś samoukiem i lubisz niczym majsterkowicz pobawić się swoją stroną, jej wyglądem, czy funkcjami, WordPress jest dla Ciebie idealny ponieważ daje takie możliwości, a w sieci znajdziesz ogrom materiałów wiedzowych na jego temat. Wszelkie tutoriale, videotutoriale, ebooki czy kursy online to niekończąca się baza pomocy i wiedzy. Nieocenione są również fora internetowe, z forum na oficjalnej stronie WordPressa na czele, gdzie wiele osób chętnie Ci pomoże jeżeli masz jakiekolwiek pytania.

My też wybieramy WordPressa – co daje twórcom stron?

Przedstawiliśmy korzyści dla właściciela strony internetowej jeśli wybierze ten najpopularniejszy CMS, jednak ta platforma to też ogromne pole do popisu dla twórców stron. Nie bez powodu tworzenie stron w WordPress na stałe wpisało się w naszą pracę. Dostrzegamy następujące zalety:

  1. OGROM MOŻLIWOŚCI. Dla nas, dla twórców stron internetowych niesamowite ważne jest, by mieć duży wybór rozwiązań, które możemy zaproponować naszym Klientom. Tworzenie stron w WordPress spełnia te potrzeby – często zdarza się, że jesteśmy w stanie znaleźć w nim więcej niż jedno rozwiązanie danego problemu, a także wiele różnych propozycji. Możemy tworzyć strony z rezerwacją, z kalendarzem, z rozbudowanym formularzem, itd. Oczywiście na WordPressie nie da się tworzyć wszystkiego, ale w większości sytuacji WordPress staje na wysokości zadania. Istnieje niezliczona ilość wtyczek odpowiadającym potrzebom użytkowników i rozwiązujących wiele problemów – każdego dnia pojawiają się kolejne wtyczki dopasowane do aktualnych trendów.
  2. PERSONALIZACJA STRON. Funkcjonalności WordPressa dają nieograniczone możliwości tworzenia unikalnych i spersonalizowanych stron internetowych. To jego wyjątkowa cecha – możliwość stałej podmiany podstron i zdjęć, tak aby docelowa strona była zgodna z oczekiwaniami i potrzebami Klienta. W Isometric to właśnie z tej funkcji korzystamy najczęściej. Nie używamy gotowców, ale tworzymy strony www szyte na Twoją miarę.
  3. JEST ROZWÓJ, WIĘC JEST BEZPIECZEŃSTWO. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, WordPress jest darmową platformą, jednak nie należy martwić się o jego bezpieczeństwo. Programiści przywiązują bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa witryn stawianych na WordPressie, a częste aktualizacje nie stanowią żadnego zagrożenia. Oznacza to, że tworzenie stron w WordPress to nie tylko estetyka, nowe funkcjonalności i aktualizacje, ale też pełne bezpieczeństwo i pewność stosowania.

Nie będziemy ukrywać – WordPress całkowicie podbił nasze serca. Przedstawiliśmy szereg zalet tej platformy i mamy nadzieję, że wiecie już dlaczego przystajemy przy tym rozwiązaniu – to całkowicie uzasadniony i dobrze przemyślany wybór. Przedstawimy też nasze realizacje w których WordPress był silnikiem, na którym tworzyliśmy daną stronę internetową.

Chciałbyś zlecić stworzenie strony internetowej? Dobrze trafiłeś – stworzymy dla Ciebie spersonalizowaną stronę, która odpowiada Twoim potrzebom. Zapraszamy do kontaktu!