• +48 504 712 141 hello@isometric.pl

Co to jest strona responsywna i dlaczego właśnie taka powinna być Twoja firmowa strona www?

Co to jest strona responsywna i dlaczego właśnie taka powinna być Twoja firmowa strona www? 800 450 Isometric

W obecnych czasach dostosowanie strony do użytkownika jest podstawą, jeśli zależy Ci na faktycznym pozyskaniu klienta. Zauważ, że dzisiejszy użytkownik internetu przegląda strony na różnych urządzeniach, a szczególnie na urządzeniach mobilnych (np. smartfonie) i zależy mu, aby strona www odpowiadała jego oczekiwaniom i prawidłowo się wyświetlała. Jest na to sposób – poznaj pojęcie jakim jest responsywna strona internetowa i dowiedz się, dlaczego warto ją wdrożyć. Tworzenie responsywnych stron internetowych staje się w dzisiejszych czasach kluczem do sukcesu i w Isometric nie bez powodu już od dawna stawiamy na takie rozwiązania dla naszych klientów.

Co to jest strona responsywna? Poznaj ją od podszewki

Twoja strona www jest Twoją wizytówką” – zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z podobnym stwierdzeniem. Nie zaskoczymy Cię, że sporo w tym prawdy; dodamy nawet, że w obecnych czasach strona jest jednym z podstawowych elementów obecności firmy w internecie i dzięki niej można często realizować zamierzone cele biznesowe. Twoja strona musi jednak spełniać pewne funkcje, a jednej szczególnej przyjrzymy się właśnie w tym tekście.

Gdy obserwujemy funkcjonalności i wygląd poszczególnych stron internetowych, nie dziwi nas pewna różnorodność. W końcu w zależności od celu i charakteru strony zmienia się jej układ, czy wybrane elementy. Każdy biznes jest wyjątkowy i kieruje się innymi zasadami. Przykładowo, strona internetowa hotelu wymaga wdrożenia systemu zarządzania rezerwacjami online, co jest zupełnie zbędne w przypadku strony architekta wnętrz. Istnieją jednak pewne cechy wspólne, którymi powinny charakteryzować się wartościowe strony internetowe. Jedną z nich jest responsywność (inaczej RWD).

Dochodzimy do meritum – czyli co to właściwie jest strona responsywna? Okazuje się, że to skomplikowane określenie oznacza stronę, która automatycznie dostosowuje się do urządzenia, na którym jest wyświetlana. Responsywna strona internetowa jest zatem tak samo czytelna zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na urządzeniach mobilnych. Niczym kameleon dostosowuje się ona do rozdzielczości ekranu, z którego korzysta użytkownik – wyjaśniając prościej, czy to na smartfonie, tablecie, czy na innym urządzeniu nie traci ona swojej jakości i jest łatwa w użyciu. Zmienia się jedynie układ graficzny, bądź wielkość czcionki pod kątem wybranego urządzenia, jednak w dalszym ciągu jest to jedna i ta sama strona www.

Obecnie można śmiało stwierdzić, że responsywna strona internetowa jest wymogiem, a nie dodatkiem. Dlaczego jednak tak się dzieje?

Dlaczego powinieneś zainwestować w tworzenie responsywnych stron internetowych?

  1. Łatwość i wygoda dla wszystkich użytkowników. Nie ograniczasz się do jednego urządzenia, czyli tak jak wspominaliśmy responsywna strona www dobrze wyświetli się na różnych urządzeniach, rozpoczynając od urządzeń mobilnych kończąc na komputerach stacjonarnych. Warto pamiętać, że dzisiejszy użytkownik internetu korzysta często z dwóch urządzeń w ciągu jednego dnia, może przeglądać stronę na komputerze, a następnie np. kontynuować zakupy poprzez smartfona.
  2. Nie tracisz cennych przekierowań z social media. Użytkownicy nieustannie korzystają z różnych mediów społecznościowych, gdzie czytają i przeglądają treści, a także przechodzą na wybrane strony internetowe. Zazwyczaj robią to za pośrednictwem urządzeń mobilnych, w szczególności smartfonów – gdy wspomniany odbiorca przejdzie na Twoją stronę, a ta okaże się nieczytelna i niedostosowana do jego urządzenia, szybko ją opuści. Nie warto tracić ruchu z mediów społecznościowych, a responsywna strona internetowa umożliwi Ci zyskanie uznania w oczach odbiorcy.
  3. Google pokocha Twoją stronę responsywną, a warto być kochanym przez Google. Google docenia strony responsywne – widząc rosnącą popularność urządzeń mobilnych, strony, które są do nich dostosowane zyskują w oczach wyszukiwarki. Ich ranking wzrasta, a przecież widoczność w Google jest podstawą działalności wielu firm.
  4. Wyprzedzisz konkurencję – tworzenie responsywnych stron internetowych staje się coraz bardziej popularne, jednak w dalszym ciągu niewiele firm korzysta z takich rozwiązań i nie ułatwia życia użytkownikom swojej strony. Obecnie osoby korzystające z internetu są coraz bardziej wygodne i szybko opuszczają strony, które ich irytują. Pomyśl, czy zostałbyś na stronie, na której menu jest niewidoczne, a tekst trzeba nieustannie zbliżać lub oddalać? Zapewne nie. To samo czują użytkownicy, którzy szybko przejdą na kolejną witrynę, jeśli nie ułatwisz im działania. Wdrażając responsywną stronę www dbasz o ich wygodę, a tym samym wiele zyskujesz  i zostawiasz w tyle swoją konkurencję.
  5. Budujesz profesjonalny wizerunek swojej firmy. Responsywna strona internetowa postawi Cię w dobrym świetle – będziesz widziany jako przedsiębiorca, który dba o swoich klientów i tworzy witrynę idealnie dopasowaną do ich potrzeb. Strona odpowiednio wyświetlająca się na różnych urządzeniach jest też odbierana jako profesjonalna i nowoczesna. W końcu obecnie króluje trend mobile i tworzenie stron pod tym kątem jest pożądane przez wiele firm.
  6. Responsywna strona internetowa = uporządkowanie. Taka witryna wyświetli się bardzo czytelnie na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu użytkownik chętnie na niej pozostanie. Strona będzie uporządkowana, klarowna i wykluczy chaos pod każdym względem.
  7. Skraca drogę handlową i zbliża klienta do zakupu. Na pewno przyczynia się do tego fakt, że Twój potencjalny klient będzie mógł przeglądać Twoją stronę w każdej chwili z różnych miejsc – na smartfonie stojąc w korku, czy w domu na tablecie. Dodatkowo jedno dotknięcie ekranu pozwoli mu na automatyczne nawiązanie połączenia z Twoją firmą. Nie będzie musiał ręcznie wpisywać numeru, co niesamowicie skróci drogę handlową pomiędzy nim a Tobą. Koniec z ręcznym przepisywaniem numeru – dzięki stronie responsywnej poprzez jedno kliknięcie użytkownik nawiąże połączenie telefoniczne, co jest cennym ułatwieniem.

Responsywna strona internetowa i jej moc przebicia

Strona dostosowana do użytkownika mobilnego, który codziennie korzysta ze smartfona to najlepszy sposób, aby zyskać jego uznanie. Responsywna strona internetowa jest po prostu wygodna w użyciu i wychodzi naprzeciw użytkownikom, którzy każdego dnia przeglądają strony za pośrednictwem różnych urządzeń. Brak takiej strony może być jednoznaczny z utratą klienta. Okazuje się, że 75% aktywnych użytkowników internetu posiada smartfon lub tablet, a 35% z nich chętnie robi zakupy online. Szkoda tracić tak dużą liczbę potencjalnych klientów.

Tworzenie responsywnych stron internetowych to nasza specjalność. Zobacz, jak wyglądają strony, które zaprojektowaliśmy i jeżeli potrzebujesz responsywnej strony skontaktuj się z nami!